В Україні вже восени запрацює послуга єдиного електронного квитка (SmartTicket) на 5 видів українського транспорту. Про це повідомили у Мінінфраструктури, передає mind.ua.
Мандри без обмежень
Як зазначається, SmartTicket наразі унікальний для України єдиний електронний квиток, який дозволить мандрувати країною без жодних обмежень.
“ Уже восени 2020 року українці зможуть повноцінно користуватись одним квитком на поїзди, електрички, метро, автобуси та літаки. На будь-який вид транспорту по всій країні знадобиться лише один QR-код», – зазначили у міністерстві.
Обіцяють, що це буде максимально зручно, бо такі мандрівники матимуть повністю готовий маршрут зі складеним графіком, включно з міжміськими, приміськими та міськими маршрутами.
У цілодобовому доступі буде Дружня служба супроводу 24/7. Людині допоможуть у будь-якому сегменті перевезень. Маркетплейси також будуть доповнювати систему зручними сервісами, де можна буде знайти готелі, онлайн-кінотеатри, онлайн-книги, різні сервіси, як, наприклад, страхування, харчування тощо.
Працюватиме по всій державі
Зазначається також, що Україна стане однією з небагатьох європейських країн, яка запустить SmartTicket по всій державі.
«До системи е-квитка зможуть долучитися всі міста, які зацікавлені в цьому та мають технічні можливості. Зараз систему вже протестували в Києві, Харкові та Дніпрі. До SmartTicket підключаємо харківське метро. Наразі активно просувається робота із запровадження електронного квитка в Маріуполі», – зазначили у міністерстві.
Мінінфраструктури планує під’єднати SmartTicket і до міжнародних перевезень.
Де придбати і за скільки?
Придбати єдиний квиток можна буде орієнтовно за тиждень на сайті SmartTicket.gov.ua.
Вартість такого квитка буде складатися із вартості квитків різних перевізників, які матимуть ту ж ціну, або й нижчу, але з мінімальною комісією за єдиний квиток (на першому етапі – 0,06 грн).
Як виглядатиме квиток?
Зараз він має розмір аркуша А4, на ньому є кілька QR-кодів і детально розписана логістика для пасажирів. Остаточний варіант Е-квитка буде іншим.
Планується, що це буде невеликий квиток з єдиним QR-кодом, який об’єднає всі необхідні види транспорту, які обере для себе пасажир.
Впровадженням експериментального проєкту займатиметься ДП «Галузевий центр цифровізації та кібербезпеки» у співпраці з АТ «Укрзалізниця» та авіакомпанією SkyUp. Повністю реалізувати проєкт планують до 30 червня 2021 року.
Нічні потяги і метрополітен
На першому етапі реалізації єдиного квитка до системи під’єднають нічні потяги та метрополітен. SmartTicket спочатку буде доступним на трьох залізничних напрямках: Київ-Харків, Київ-Одеса, Київ-Львів. На другому етапі додадуть всі залізничні перевезення та весь муніципальний транспорт Києва. Відбудеться це орієнтовно протягом місяця. Далі додадуть до системи й внутрішні авіа- та автобусні перевезення, розширять географію міст.
29 липня Кабінет Міністрів схвалив проєкт постанови, який передбачає реалізацію експериментального проєкту із запровадження послуги з оформлення єдиного е-квитка на порталі електронних послуг e-transport.gov.ua.