Забрати з природи – все рівно що вбити. Не спішіть “рятувати” знайдених білченят та зайченят

Джерело:  bigkyiv.com.ua  /  11:43, 19 Квітня 2024

У столичних рятувальників з настанням тепла немає відбою від дзвінків про порятунок знайдених білченят, зайченят та навіть лисенят. Люди, знайшовши малечу у парках та інших зелених зонах, забирають їх і цим прирікають на сирітство та навіть загибель. Адже не всі тваринні діти потребують допомоги людей.

Про один із таких випадків проте непоодинокий розповіли в Wild Animals Rescue Center.

За словами зоозахисників, небайдужі люди привезли до них зайченя. Маленького вуханя їм передали інші люди, які, на жаль, не розуміючи, вкрали його у природи.

Звертаємось до всіх: будь ласка, якщо ви помітили маленьких зайченят без мами, не втручайтеся у їхнє життя. Так має бути. Мами НІКОЛИ не буває рядом. Мама приходить раз на добу в ночі, щоб їх погодувати. Це їх природа. Зайці насправді дуже складні тварини і за статистикою в руках професіоналів вдалий процент виростити повноцінне зайченя при штучному вигодовуванні лише 5%. Забрати з природи зайченя це = його вбити та нашкодити природі”, – пояснюють у центрі.

В Kyiv Animal Rescue Group також показали малюків, яких врятували та вигодовують.

На світлинах – милі зворушливі тваринки. Та всі вони – сироти, котрі залишились без батьків, хтось через природні катаклізми, хтось – з вини людей.

Рятувальники наголошують. що не всі тваринні діти, котрих ви випадково побачили в лісі, парку тощо, потребують допомоги людини.

Забирати дитинча треба виключно у випадках, коли ви впевнитесь, що без допомоги людини воно загине.

У разі виявлення зайченя рятувальники просять дотримуватись наступних рекомендацій:

  • не чіпайте його, якщо немає явних ознак хвороби чи травм. Після того, як людина його візьме, вона залишить свій запах, тож мати зайчиха малого більше не прийме;
  • якщо ви не бачите поряд мами, це не означає, що вона його кинула. Мами годують зайченят раз на добу, переважно в нічний час;
  • якщо зайченя травмоване, хворе або його вже брали на руки, потрібно покласти малечу в коробку з грілкою та звернутись до ветеринарної клініки або диспетчера команди порятунку тварин.

Якщо знайшли білченя:

  • оглянути його на наявність травм;
  • зігріти, якщо холодне;
  • якщо білченя без травм та ознак захворювань, пошукати маму білку або гніздо та за можливості покласти його поряд;
  • якщо протягом короткого проміжку часу мама білка не забере своє дитя, покласти його в коробку з грілкою та звернутись до ветеринарної клініки або диспетчера команди порятунку тварин.

Нагадаємо, другокласник врятував себе і свого песика після вибуху у багатоповерхівці у Білій Церкві.

Вгору