Жителів Одещини просять не знімати з дерев рукавички: зробите це наприкінці липня!

Джерело:  yug.today  /  10:17, 29 Березня 2024

Видає пташку тільки позивний писк, розповідають фахівці Нижньодністровського національного природного парку

Ремез звичайний (Remiz pendulinus) Птах менший за горобця. Населяє заплавні ліси, береги річок,
ставки з заростями верб, очерету. Живиться комахами, павуками.
Вистежити і розгледіти ремеза в густому чагарнику або в кроні дерева нелегко, його видає тільки позивний писк.

Цей птах розміром менший за горобця. Живе у заплавних лісах, на берегах річок та ставків, де є зарості верб та очерету. Але вистежити і розгледіти його в густому чагарнику або в кроні дерева нелегко. Видає пташку тільки позивний писк, розповідають фахівці Нижньодністровського національного природного парку, передає інформаційна агенція «Юг.Today».

Ця непримітна птаха, яка воліє ховатися від людей, зветься ремез. А от її гнізда, такі, як на фото, що працівникам парку надіслав один з мешканців регіона, увагу привертають неабияку.

На зображенні може бути: дятел

Гніздо ремез будує у вигляді рукавички з бічним входом у вигляді трубки. На «будівництві» працюють і самиця, і самець. З пуху тополі та очерету за 3-4 тижні вони примудряються сплести ось таке гніздо-рукавичку, яке якраз і видає присутність птахів. Розміщують гнізда ремези на висоті від 1 до 10 метрів.

«Нерідко гілочки з повністю збудованим незвичним гніздом відпочивальники зламують, щоб забрати з собою. Після такої цікавості з боку людини наполегливі ремези змушені все починати спочатку. Чомусь тим колекціонерам гнізд невтямки, що одним миттєвим переламуванням гілочки вони знищують багатоденну роботу пташок, які дрібніші від людини у кілька тисяч разів. Десь наприкінці липня таке гніздо можна взяти без шкоди для птахів, бо використовують вони його для одного виведення пташенят, наступного року роблять інші гнізда», – поділилися цікавими фактами та озвучили своє прохання не заважати пташкам вчені.

Вгору