ЗНО голосами українських зірок. Мінцифра запустила новий онлайн-проєкт “Слухай”

Джерело:  bigkyiv.com.ua  /  12:15, 4 Лютого 2021

Навесні 2020 Мінцифра ініціювала онлайн-конкурс корисних думок та ідей HackCorona, які мають допомогти українцям протистояти пандемії COVID-19. Серед майже дев’ятиста претендентів переможцем ідеятону став освітній проєкт “Слухай”. Це найбільша онлайн-бібліотека аудіокниг українською мовою, озвучених голосами українських зірок

Про це розповів Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

На карантині усі перейшли на навчання онлайн. Нові цифрові рішення у сфері освіти набули особливої актуальності. Проєкт “Слухай” влучив просто в ціль — запропонував озвучити книги з програми ЗНО в аудіоформат. Ми і надалі будемо підтримувати такі соціальні ініціативи, які сприяють побудові цифрової держави”, – наголошує віцепрем’єр-міністр.

Ідею підтримали українські зірки. До озвучки долучились: Олена Кравець, Євген Кошовий, Олександр Пікалов, Степан Казанін, Юрій Великий, Володимир Мартинець, Анастасія Оруджова, Володимир Шумко, Марта Адамчук, Ната Жижченко, Ліля Ребрик, Даша Астаф’єва, Гарік Корогодський, Тетяна Будь та інші зірки.

Проєкт “Слухай” — про нову українську ідентичність. Це бібліотека нового покоління з великою соціальною місією — зробити освіту більш інклюзивною та пристосованою до нового світового порядку”, – запевняє автор проекту Олександр Барабошко,

Це відкрило вільний доступ до сотень творів українською в аудіоформаті. “Слухай” отримав фінансування, що дозволить наростити базу літератури на платформі та підвищити впізнаваність серед українців. Партнерами проекту виступили Швейцарська агенція розвитку та співробітництва, Фонд Східна Європа та Innovabridge, та програма розвитку ООН.

Наразі доступна добірка 60 аудіокниг із творами української літератури, що входять до програми ЗНО. Їх можна безкоштовно прослухати ось тут.

Нагадаємо, нещодавно Мінцифра створила платформу для дистанційного навчання “Всеукраїнська школа онлайн”. Спочатку контент був розрахований на два тижні навчання, та щотижня він продовжував доповнюватися, як, власне, як і функціонал платформи.

Вгору