ЗСУ потрапили в топ-15 найсильніших армій світу

Джерело:  news.obozrevatel.com  /  10:55, 6 Січня 2023

Випередили Польщу, Швецію і Білорусь: ЗСУ потрапили в топ-15 найсильніших армій світу

Україна на тлі повномасштабного вторгнення країни-агресора Росії піднялася в рейтингу найпотужніших армій світу на 15-те місце. Ще рік тому вона посідала 22-гу позицію.

Про це свідчить рейтинг міжнародної компанії Global Firepower. Зазначається, що в 2023 році індекс сили (PowerIndex) нашої держави становить 0,2516 ("ідеальною" вважається оцінка в 0,0000).

"Оскільки Україна продовжує захищатися від РФ, вона підвищила свій індекс за поточний рік завдяки своїй відповіді (на агресію), фінансовій та матеріальній підтримці Заходу та впровадженню нових ключових категорій, які сприяють загальному положенню в списку", – пояснили фахівці.

У Global Firepower вважають, що цей рік може виявитися вирішальним у російсько-українській війні.

"Стреси й вимоги тривалої війни проти більшої сусідньої держави врешті-решт позначаться", – припустили в організації.

"Сусідами" України в цьому рейтингу стали Єгипет (14 місце) та Австралія (16-те). Сусідня Польща посідає в ньому 20-ту сходинку, наші ЗСУ випередили і шведську армію – вона 37-ма. Білорусь, яка всіляко підтримує РФ у війні проти України, опинилася на 60-й сходинці.

Випередили Польщу, Швецію і Білорусь: ЗСУ потрапили в топ-15 найсильніших армій світу

Держава-терорист РФ зберегла друге місце в цьому списку зі 145 країн. Хоча, як зауважили його автори, війна проти України "продемонструвала ключові обмеження військового потенціалу Росії, попри її кількісну живу силу та матеріальну перевагу" над нашою країною. У Global Firepower підкреслили, що це "проливає світло" на рівень готовності, командування, навчання та постачання в російській армії.

До першої десятки найпотужніших армій увійшли США, РФ, Китай, Індія, Велика Британія, Південна Корея, Пакистан, Японія, Франція та Італія.

Випередили Польщу, Швецію і Білорусь: ЗСУ потрапили в топ-15 найсильніших армій світу

Для складання остаточного рейтингу глобальної вогневої могутності держав фахівці використовували загалом понад 60 окремих факторів для визначення показника PowerIndex кожної країни, з категоріями, що варіюються від кількості військових частин та фінансового стану до логістичних можливостей і географії.

Як повідомляв OBOZREVATEL, торік у Пентагоні високо оцінили ефективність Збройних сил України, які боронять країну від російських окупантів. Українській армії віддали 12 балів із десяти.

Вгору