В Україні на тлі загальної мобілізації активно йде набір до Гвардії наступу. Понад 17 тисяч добровольців уже подали заявки, щоби йти воювати. Для тих, хто не знає, роз’яснимо, у чому різниця між звичайним закликом та вступом до лав штурмових бригад.
Різниця в тому, що громадяни можуть долучитися до штурмових бригад на добровільній основі, тоді як мобілізація є обов’язковою.
Гвардія наступу — це проект Міністерства внутрішніх справ, що складається із восьми штурмових бригад. Набір добровольців здійснюється за трьома напрямками: по лінії національної гвардії, національної поліції та прикордонної служби.
Громадяни, які приєдналися до однієї з бригад Гвардії наступу, проходять індивідуальну та групову підготовку. Після цього їх залучають на службу у стратегічних напрямках.
Штурмові бригади, до яких можуть вступати добровольці, мають на меті посилення сил оборони, а також звільнення окупованих територій України.
В даний час Збройні Сили потребують додаткової допомоги, у тому числі з інших силових структур та Сил безпеки оборони. Ті, кого не мобілізували, але хочуть проходити службу від Міністерства внутрішніх справ — мають можливість підписати контракт і служити в Національній поліції, або прикордонній службі. Таких осіб буде заброньовано від мобілізації.
У Гвардію настання приймають не всіх. Людина має пройти співбесіду, військово-лікарську комісію, психолога. Також майбутні бійці штурмових бригад мають пройти перевірку фізичних здібностей та витривалості. Для штурмових бригад відбирають найздібніших і найсильніших. Потрапити до їхнього складу можуть як чоловіки, так і жінки.
Ті, хто вже служить у Збройних силах України, не можуть стати бійцем Гвардії настання. Оскільки проект працює лише всередині Міністерства внутрішніх справ.