Вагон-реанімація імені Романа Ратушного допомагає рятувати життя військових

Джерело:  vechirniy.kyiv.ua  /  09:45, 19 Березня 2024

Мати Романа Ратушного зробила фінансову пожертву, яка пішла на створення першого евакуаційного медичного вагона для порятунку бійців

Унікальний медичний вагон. Фото: Укрзалізниця

Унікальний медичний вагон. Фото: Укрзалізниця

Мати Романа Ратушного зробила фінансову пожертву, яка пішла на створення першого евакуаційного медичного вагона для порятунку бійців.

«Вечірній Київ» писав про те, що пресі вперше показали унікальний евакуаційний медичний вагон.

Голова правління Євген Лященко, розповів, що у березні 2022 року протягом чотирьох днів створили перший медичний вагон. Не було жодних креслень і технічної документації, водночас була велика потреба у таких вагонах.

«Неймовірна мужність військових лікарів та залізничних евакуаційних бригад, які 24/7 забезпечують евакуацію медичними потягами. І продовжують це робити попри втому, попри біль», — зазначив Лященко.

Укрзалізниця разом із Міністерством розвитку громад, територій та інфраструктури України, Міністерством оборони України, Командуванням Медичних сил — всі докладають зусиль для порятунку життів в унікальному поізді.

Ірина Солошенко на Центральному залізничному вокзалі Києва. Фото: Facebook

Ірина Солошенко, керівник проєкту мобільна евакуація поранених у благодійному фонді «КОЛО» поділилась інформацією про внесок у створення вагону -реанімації Романом Ратушним, лідера ГО «Захистимо Протасів Яр», а також одного з перших євромайданівців.

Роман пішов добровольцем захищати Київ і Україну і загинув у бою на Харківщині, влітку 2022 року, коли був у складі розвідувального взводу 2-го мотопіхотного батальйону 93-ї окремої механізованої бригади ЗСУ Холодний Яр.

Ірина Солошенко опублікувала фото вагона з табличкою над входом, де написано: «Роман Ратушний. Герої не вмирають».

Вагон-реанімація Романа Ратушного. фото: Facebook

Солошенко повідомила важливі подробиці:

«І я вперше публічно розповіла про вагон реанімацію імені Роми Ратушного.
Коли Роман загинув Світлана Поваляєва роздавала ті самі гроші… Бо вона сказала, що їй дуже важливо, щоб ті кошти пішли на щось важливе і корисне.

Кожен раз як ми збирали на генератор чи на каталки, чи на шафи в вагон — вона робила внесок.

Я попросила на виробництві, де реконструюють вагони, зробити табличку. Тепер це вагон Роми Ратушного, який з літа 2022 року рятує людей».

До слова, нині загальна кількість вагонів, задіяних у медичній евакуації в Україні, становить 62 одиниці.

До кінця 2024 року залізничники переобладнають ще вісім евакуаційних вагонів для потреб медичної евакуації та порятунку життів українських захисників, повідомили у Міноборони України.

Вгору